अस्कर : ‘सेप अफ वाटर’ सर्वोत्कृष्ट फिल्म (विजयी सूचि)

0

‘सेप अफ वाटर’ यसवर्षको अस्कर अवार्डमा सर्वोत्कृष्ट फिल्म घोषित भएको छ । आज बिहान लस एन्जल्समा सम्पन्न भव्य समारोहमा फक्स सर्चलाइटको फिल्मले चार ठूला विधामा जित्यो ।

उक्त फिल्मबाटै गुलिएर्मो डेल टोरो सर्वोत्कृष्ट निर्देशक बने । ट्रफी उचाल्दै उनले आफू अमेरिकी आप्रवासी भएको भन्दै घुमाउरो ढंगले राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्प प्रशासनको विदेश नीतिको विरोध गरे ।

‘सेप अफ वाटर’ टीम बेस्ट फिल्म घोषणापछि मंचमा ।

Guillermo del Toro, director, The Shape of Water

 

‘डार्केस्ट आवर’बाट गेरी ओल्डम्यानले उत्कृष्ट अभिनेता र ‘थ्री बिलबोर्ड्स आउटसाइट एबिङ : मिजौरी’बाट फ्रान्सेस म्याकडरम्यान्डले अभिनेत्री विधामा जित हासिल गरे ।

हलिउडको यसपटकको अस्करमा ह्यासट्याग ‘मी टु मूभमेन्ट’ प्रभावशाली बन्यो । अस्कर रेडकार्पेटमा समेत वुमन इमपावरमेन्टलाई आकर्षित तुल्याइएको थियो । हेर्नूस पूर्ण सूचि :

Best Picture : The Shape of Water (WINNER)
Guillermo del Toro and J. Miles Dale, Producers

Guillermo del Toro, The Shape of Water

Best Actress : Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Best Actor : Gary Oldman, Darkest Hour

Best Supporting Actress : Allison Janney, I, Tonya

Best Supporting Actor : Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Best Original Screenplay : Get Out (Jordan Peele)

Best Adapted Screenplay : Call Me by Your Name (James Ivory)

Best Cinematography : Blade Runner 2049 (Roger Deakins)

Best Visual Effects : Blade Runner 2049, John Nelson, Gerd Nefzer, Paul Lambert and Richard R. Hoover (WINNER)

Best Film Editing : Dunkirk (Lee Smith) (WINNER)

Best Production Design : The Shape of Water (WINNER)
Production Design: Paul Denham Austerberry
Set Decoration: Shane Vieau and Jeff Melvin

Best Costume Design : Phantom Thread (Mark Bridges)

Best Makeup & Hairstyling : Darkest Hour, Kazuhiro Tsuji, David Malinowski and Lucy Sibbick

Best Sound Mixing : Dunkirk, Mark Weingarten, Gregg Landaker and Gary A. Rizzo

Best Sound Editing : Dunkirk, Richard King and Alex Gibson

Best Foreign-Language Film : A Fantastic Woman, Chile

Best Documentary Feature : Icarus, Bryan Fogel and Dan Cogan (WINNER)

Best Original Score : The Shape of Water (Alexandre Desplat) (WINNER)

Best Original Song : “Remember Me” (Coco) (WINNER)
Music and lyrics by Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez

Share.

About Author

Leave A Reply