कामना फिल्म अवार्ड २०७६ : उत्कृष्ट पाँच मनोनयन आउट

0

कामना फिल्म अवार्डस् २०७६ को मनोनयन सूची सार्वजनिक भएको छ । सिजी इन्टरटेनमेन्टसँगको सहकार्यमा आयोजना गर्दै आएको अवार्डस्को उत्कृष्ट ५ मनोनयन सूचि सार्वजनिक गरिएको हो ।

कामना फिल्म अवार्डस् २०७६ को मनोनयन पूर्ण सूची सहित :

सर्वोत्कृष्ट फिल्म
छक्का पञ्जा ३
डमरुको डण्डीबियो
नाई नभन्नु ल ५
प्रसाद
साईंली

सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
मिलन चाम्स – बोबी
दिपाश्री निरौला – छक्का पञ्जा ३
विकासराज आचार्य – नाई नभन्नु ल ५
दिनेश राउत – प्रसाद
रामबाबु गुरुङ – साईंली
रामशरण पाठक – सयकडा दस

सर्वोत्कृष्ट नवनिर्देशक
चक्कर – अनुष्क रौनियार
बसन्त अधिकारी – जानी नजानी
छेतन गुरुङ – डमरुको डण्डीवियो
सम्राट शाक्य – यात्रा
संगीता श्रेष्ठ – कथा काठमाडौं

सर्वोत्कृष्ट अभिनेता
खगेन्द्र लामिछाने – डमरुको डण्डीबियो
विपिन कार्की – गोपी
विपिन कार्की – प्रसाद
गौरव पहारी – साईंली
निखिल उप्रेती – भिलेन

सर्वोत्कृष्ट अभिनेत्री
दिपिका प्रसाईं – छक्का पञ्जा ३
मेनुका प्रधान – साईंली
नम्रता श्रेष्ठ – प्रसाद
पूजा शर्मा – रामकहानी
शिल्पा पोखरेल – भिलेन

सर्वोत्कृष्ट नवअभिनेत्री
सुहाना थापा – ए मेरो हजुर ३
कविता गुुरुङ – बोबी
निरिषा बस्नेत – जानी नजानी
सुपुष्पा भट्ट – रणवीर
मलिका महत – यात्रा

सर्वोत्कृष्ट नवअभिनेता
कपील खत्री – भिलेन
उत्सव न्यौपाने – सयकडा दस
अभिषेक नेपाल – नाइं नभन्नु ल ५
उमेश थापा – बोबी
किशोर खड्का – बाँध मायाले

सर्वोत्कृष्ट सहअभिनेत्री
ऋचा शर्मा – चक्कर
नम्रता श्रेष्ठ – जानी नजानी
सन्ध्या केसी – कथा काठमाडौं
प्रियंका कार्की – नाई नभन्नु ल ५
रश्मी भट्ट – सयकडा दस

सर्वोत्कृष्ट सहअभिनेता
जितु नेपाल – छक्का पञ्जा ३
अनुुप बराल – डमरुको डण्डीवियो
दयाहाङ राई – साईंली
मनोज गजुरेल – सयकडा दस
सलोन बस्नेत – यात्रा

सर्वोत्कृष्ट खलपात्र
धु्रव कोईराला – भिलेन
प्रसान्त ताम्राकार – रणवीर
निश्चल बस्नेत – प्रसाद
प्रमोद अग्रहरी – कथा काठमाडौं
अर्पण थापा – चक्कर

सर्वोत्कृष्ट हास्य कलाकार
केदार घिमिरे – छक्का पञ्जा ३
केदार घिमिरे – रामकहानी
रविन्द्र झा – रामकहानी
राजाराम पौडेल – बाँध मायाले
विल्सनविव्रmम राई – रामकहानी

 सर्वोत्कृष्ट बालकलाकार
अनुभव रेग्मी – भैरे
अनुभव रेग्मी – नाईं नभन्नु ल ५
कुसाग्र भट्टराई – कोहलपुर एक्सप्रेस
लक्की भण्डारी – चङ्गा
सेड्रीना शर्मा – नाईं नभन्नु ल ५

सर्वोत्कृष्ट कथा
दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा ३
खगेन्द्र लामीछाने – डमरुको डण्डीवियो
दिपेन्द्र लामा – गोपी
रामबाबु गुरुङ – साईंली
सम्राट शाक्य – यात्रा

सर्वोत्कृष्ट पटकथा
रामसरण पाठक – सयकडा दस
सुसिल पौडेल – प्रसाद
विकासराज आचार्य र सामिप्यराज तिमल्सीना – नाईं नभन्नु ल ५
खगेन्द्र लामीछाने – डमरुको डण्डीवियो
दीपकराज गिरी – छक्का पञ्जा ३

सर्वोत्कृष्ट संवाद
सुसिल पौडेल – प्रसाद
रामसरण पाठक – सयकडा दस
रामबाबु गुरुङ – साईंली
खगेन्द्र लामिछाने – डमरुको डण्डीवियो
दीपकराज गिरी, केदार घिमिरे, जितु नेपाल र यमन श्रेष्ठ – छक्का पञ्जा ३

सर्वोत्कृष्ट गीतकार
दिपेश उप्रेती – डुली डुलीरयात्रा
कालीप्रसाद बास्कोटा – बगी रहेँरसाईंली
दिनेश थपलिया– तिम्रो आँखामा÷नाईं नभन्नु ल ५
विप्लव प्रतिक – तेरो आफ्नो भन्नुरगोपी
एकनारायण भण्डारी – जिन्दगी नै भन्दिन ए मेरो हजुर ३

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
कालीप्रसाद बास्कोटा – बगी रहें (सार्ईली)
बसन्त सापकोटा – तिम्रो आँखामा (नाईं नभन्नु ल ५)
बसन्त सापकोटा – आँखाको नानी (बोबी)
सरोज पोखरेल – तिम्रो स्वरमा (अनुराग)
आशिष अविरल –जिन्दगी नै भन्दिनं (ए मेरो हजुर ३)

सर्वोत्कृष्ट पाश्र्वगायक
सुगम पोखरेल – तिम्रो लागि (रामकहानी)
सुगम पोखरेल – सँगै सँगै (बाँध मायाले)
प्रतापदास – तिम्र्रोे स्वरमा (अनुराग)
हेमन्त राना – बगी रहें (साईली)
डेविड शंकर – पहिलो नम्बरमा (छक्का पञ्जा ३)

सर्वोत्कृष्ट पाश्र्वगायिका
मेलिना राई – डुली डुली (यात्रा)
अञ्जु पन्त – झ्यानाकुटी झ्याई (भिलेन)
मेलिना राई – तिम्रो आँखा (नाईं नभन्नु ल ५)
मेलिना राई – सान्नानीलाई (भैरै)
अञ्जु पन्त – सँगै सँगै (बाँध मायाले)

 सर्वोत्कृष्ट नृत्य निर्देशक
प्रविण सिंह – परान परान (ए मेरो हजुर ३)
कविराज गहतराज – सन्नानीलाई (भैरे)
कविराज गहतराज – पहिलो नम्बरमा (छक्का पञ्जा ३)
कविराज गहतराज – तिम्रो आँखौमा (नाईं नभन्नु ल ५)
कविराज गहतराज – तिम्रो लागी (रामकहानी)

सर्वोत्कृष्ट द्वन्द निर्देशक
सूर्य थोक्कर – भैरे
शुक्रराज शाह – भिलेन
रोशन श्रेष्ठ – बाँध मायाले
हिमाल केसी – यात्रा
चन्द्र पन्त – रणवीर

सर्वोत्कृष्ट छायांकन
रविन आचार्य र अनुष्क रौनियार – चक्कर
हरि हुमागाईं – डमरुको डण्डीबियो
पुरुषोत्तम प्रधान – नाईं नभन्नु ल ५
राजेश श्रेष्ठ – प्रसाद
सौरभ लामा र मदन कश्यप घिमिरे – भिलेन

सम्पादन
निमेष श्रेष्ठ – साईंली
लोकेस बज्राचार्य – प्रसाद
अर्जुन जिसी – नाईं नभन्नु ल ५
निमेष श्रेष्ठ – डमरुको डण्डीबियो
विपिन मल्ल – छक्का पञ्जा ३

पाश्र्वसंगीत
सैलेस श्रेष्ठ – ए मेरो हजुर ३
एलिष कार्की – भैरे
संगम पन्च र पुष्प पलान्चोकी – चक्कर
एलिष कार्की – डमरुको डण्डीबियो
एलिष कार्की – नाईं नभन्नु ल ५

ध्वनी मिश्रण
सुनयमान श्रेष्ठ – छक्का पञ्जा ३
मुकेष शाह – बोबी
मुकेष शाह – डमरुको डण्डीवियो
मुकेष शाह – नाई नभन्नु ल ५
उत्तम न्यौपाने – प्रसाद

श्रृंगार
श्याम लामा – चक्कर
दिपु पौडेल – डमरुको डण्डीबियो
सरोज बुढाथोकी – जानी नजानी
श्याम बराल – नाई नभन्नु ल ५
सरोज बुढाथोकी – भिलेन

Share.

About Author

Leave A Reply